Digjet edhe një shtëpi në Prishtinë

Kronikë e zezë

Digjet edhe një shtëpi në Prishtinë

Më: 28 shkurt 2021 Në ora: 20:06
Foto ilustrim

Një shtëpi është djegur në rrugën “Isa Kastrati” në Prishtinë.

Zjarri ka arritur të lokalizohet dhe nuk raportohet për të lënduar.

Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Prishtinës, Agron Borovci.

“Rreth orës 19:00 është raportuar për një zjarr në një shtëpi në rrugën “Isa Kastrati” në Prishtinë. Policia menjëherë pas informatës ka dalë në vendin e ngjarjes. Janë ftuar edhe zjarrfikësit të cilët kanë arritur të lokalizojnë zjarrin. Nuk raportohet për persona të lënduar. Policia po punon për hetimin e rrethanave të rastit” ka thënë Borovci.

Në mbrëmjen e sotme nga zjarri u kaplua edhe një banesë në lagjen Ulpiana në Prishtinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat