Zhduket një vajzë, babai kërkon ndihmë

Kronikë e zezë

Zhduket një vajzë, babai kërkon ndihmë

Më: 14 qershor 2021 Në ora: 12:46
Foto ilustrim

Një tjetër statistikkë është shënuar në raportet e policisë për personat e zhdukur.

Më datë 10 qershor një vajzë doli nga dhe nuk u kthye më.

Babai i saj vendosi që të kërkonte ndihmën e policisë.

“Ankuesi mashkull kosovar me 13.06.2021 ka raportuar se vajza e tij, me datën e cekur ka dalë nga shtëpia dhe nuk dihet për vend ndodhjen e saj.

Njësitet policore janë duke hetuar rastin. Është informuar edhe prokurori lidhur me rastin”, thuhet në raportin ditor të policisë së Kosovës, pa u dhënë detaje tjera.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat