Gjoba i shkon në shtëpi sepse pengoi zjarrëfiksit

Kronikë e zezë

Gjoba i shkon në shtëpi sepse pengoi zjarrëfiksit

Më: 23 qershor 2021 Në ora: 17:11
Foto nga vendi i ngjarjes

Pas ndihmës dhe informatave  të  ofruar nga qytetarët në Gjilan, identifikohet vozitësi i cili ka parkuar veturën në vend të ndaluar për parking ku ka pengu qarkullimin e mjeteve emergjente të zjarrëfikësve.

Pas pranimit të informacioneve relevente është identifikuar shoferi i “automjetit" i njejti ishte i parkuar në vendë të ndaluar për parkim.

Policia ka marr masat adekuate përfshirë edhe shqiptimin e gjobës ndaj këtij vozitësi. 

Kërkohet nga të gjithë pjesëmarrësit në trafik qofshin ata edhe zyrtarë policor apo cilit do institucion tjerë të ju përmbahen rregullave në trafik sepse zero tolerancë do të aplikohet ndaj secilit pa dallim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat