Vrau dy njerëz në Shqipëri dhe plagosi një tjetër në Luksemburg, ky ësht shqiptari që po kërkohet ndërkombëtarisht

Kronikë e zezë

Vrau dy njerëz në Shqipëri dhe plagosi një tjetër në Luksemburg, ky ësht shqiptari që po kërkohet ndërkombëtarisht

Nga: M.L. Më: 27 korrik 2021 Në ora: 15:10
Aldo Iamandi

Aldo Iamandi, i cili kërkohet ndërkombëtarisht për vrasjen në tentativë në Remich më 24 nëntor, është kapur në flagrancë, shkruan RTL.lu, përcjell “Bota sot”.

Sipas mediave shqiptare, ai pushkatoi dhe plagosi dy burra në kryeqytetin shqiptar, Tiranë gjatë fundjavës. Sipas Lwtzebuerger Wort, Aldo Iamandi ishte i sigurt në Shqipëri me gjithë urdhër arrestet ndërkombëtare. Tani policia shqiptare mund t`i jetë vënë pas.

Më 24 nëntor, Aldo Iamandi qëlloi një njeri në Remich me një pistoletë dhe e plagosi rëndë. Sipas një azhurnimi të Europol, ai iku në Belgjikë me një Mercedes dhe pastaj u kthye në Shqipëri. Burri gjithashtu kërkohet për tregti të paligjshme të armëve, municioneve dhe eksplozivëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat