Digjet një banesë në Fushë Kosovë, Policia dhe FSK-ja shpëtojnë një grua

Kronikë e zezë

Digjet një banesë në Fushë Kosovë, Policia dhe FSK-ja shpëtojnë një grua

Më: 15 tetor 2021 Në ora: 09:57
Foto ilustrim

Pasditen e së enjtes, në Fushë Kosovë, është djegur një banesë ku është lënduar një femër.

Siç njofton policia e Kosovës, ajo është shpëtuar nga FSK-ja dhe policia, të cilët kanë ndërhyrë në kohën e duhur duke e nxjerrë nga banesa që ishte kapluar nga zjarri.

Sipas ekspertëve është konstatuar se zjarri është shkaktuar nga energjia elektrike.

Rr. Dardania, Fushë Kosovë, 14.10.2021 – 16:09. Raportohet se një banesë është kapluar nga zjarri, njësitë relevante policore kanë dal në vendin e ngjarjes ku kanë takuar 2 zyrtar policor dhe 6 pjesëtarë të FSK-së të cilët e kishin hapur derën e banesës me forcë dhe e kishin nxjerrë nga banesa viktimën femër kosovare, të cilës i është ofruar tretman mjekësor. Gjithashtu në vendin e ngjarjes kanë dal eksperti i zjarrit dhe zjarrfikësit të cilët e kanë shuar zjarrin. Dyshohet se deri te zjarri ka ardhur nga energjia elektrike. Në lidhje me rastin është njoftuar prokurori i shtetit. Rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në raportin policor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat