Në Skenderaj sekuestrohet një armë

Kronikë e zezë

Në Skenderaj sekuestrohet një armë

Më: 22 tetor 2021 Në ora: 08:39
Foto ilustrim

Në orët e pasdites së datës 21 tetor 2021, Policia në Skenderaj, ka sekuestruar një  armë.

Sekuestrimi i armës, është bërë në rrugën “Bekim Berisha” në Skenderaj, në kohën kur një njësi policore po trajtonte një rast të një mosmarrëveshje ndërmjet disa personave.

Me ç’ rast nga i dyshuari V. M., 19 vjeçar shtetas i Republikës së Kosovës është sekuestruar një armë e llojit ‘pistoletë’, për të cilën i dyshuari nuk posedonte leje.

Lidhur me rastin për armëmbajtje pa leje është intervistuar personi i dyshuar, ndërsa pas intervistimit me urdhër të prokurorit të rastit është liruar në procedurë të rregullt, dhe ndaj tij është iniciuar rast për veprën penale ”Mbajtje në pronësi, posedim dhe kontroll të paautorizuar të armëve”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat