Të shtëna me armë zjarri, plagoset një person në Prishtinë

Kronikë e zezë

Të shtëna me armë zjarri, plagoset një person në Prishtinë

Më: 25 tetor 2021 Në ora: 22:33
Foto ilustrim

Një person është plagosur sonte rreth orës 22:00 në lagjen “Ulpiana” në Prishtinë.

Kështu ka bërë të ditur Agron Borovci, zëdhënës i Policisë për rajonin e Prishtinës.

Borovci tha se i dyshuari është larguar nga vendi i ngjarjes.

“Rreth orës 22:00 është raportuar për një gjuajtje me armë zjarri në lagjen Ulpiana në Prishtinë. Menjëherë pas marrjes së informatës policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet lidhur me rrethanat që karaketrizojnë rastin. Informatat e para flasin se një person ka mbetur i lënduar nga kjo ngjarje përderisa i dyshuari është larguar nga vendi i ngjarjes. Aktualisht po vijon puna policore për identifikimin e të dyshuarit si dhe lokalizimin e vendndodhjes së tij“.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat