Plagosja në “Ulpianë”, arrestohet një 60-vjeçar

Kronikë e zezë

Plagosja në “Ulpianë”, arrestohet një 60-vjeçar

Më: 26 tetor 2021 Në ora: 09:29
Foto ilustrim

Tashmë Policia e Kosovës ka identifikuar të dyshuarin për gjuajte me armë zjarri në “Ulpianë” ku mbeti i plagosur një person.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, Agron Borovci ka treguar për KosovaPress se i dyshuari është një 60 vjeçar, i cili me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Ndërkohë që të njëjtit i është sekuestruar edhe një revole e llojit Bertta.

Ndërlidhur me rastin e mësipërm veprimet hetimore të policisë kanë rezultuar me identifikimin e personit të dyshuar, mashkull 60 vjeç. I njëjti me aktvendim mbi ndalimin e personit të dyshuar të nxjerrë nga ana e prokurorit të shtetit është dërguar në mbajtje prej 48 orësh, për tu proceduar më tej. Po ashtu është sekuestruar edhe një revole e llojit Beretta, që dyshohet të jetë përdorur në rastin në fjalë si dhe tre copë fishek”, ka treguar Borovci.

Ndërkohë që mbrëmë rreth orë 22:00 është raportuar për një gjuajtje me armë zjarri në lagjen “Ulpiana” në Prishtinë.

Rreth orës 22:00 është raportuar për një gjuajtje me armë zjarri në lagjen Ulpiana në Prishtinë. Menjëherë pas marrjes së informatës policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet lidhur me rrethanat që karaketrizojnë rastin. Informatat e para flasin se një person ka mbetur i lënduar nga kjo ngjarje përderisa i dyshuari është larguar nga vendi i ngjarjes. Aktualisht po vijon puna policore për identifikimin e të dyshuarit si dhe lokalizimin e vendndodhjes së tij”, tregoi mbrëmë Borovci.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat