Transportonte emigrantë të paligjshëm kundrejt fitimit, arrestohet 19-vjeçari nga Tirana

Kronikë e zezë

Transportonte emigrantë të paligjshëm kundrejt fitimit, arrestohet 19-vjeçari nga Tirana

Më: 27 tetor 2021 Në ora: 09:38
Ilustrim

Një 19-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës pasi u kap duke transportuar emigrantë të paligjshëm që të kalonin kufirin, kundrejt fitimit.

Sipas bluve, arrestimi i tij u bë në autostradën Kalimash-Morinë gjatë kontrollit në zbatim të planit të masave për parandalimin dhe goditjen e aktivitetit të dhënies ndihmë emigrantëve, për kalim të paligjshëm të kufijve dhe tranzitimin e tyre në territorin shqiptar, me destinacion vendet e BE-së.

Ky shtetas u kap nga shërbimet e Policisë,  duke transportuar me automjetin e tij tip "Hyundai", emigrantë të paligjshëm, që të kalonin në mënyrë të paligjshme kufirin në drejtim të Kosovës, kundrejt fitimit.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat