​Ngrihet aktakuzë ndaj 8 personave për organizim të grupit kriminal

Kronikë e zezë

​Ngrihet aktakuzë ndaj 8 personave për organizim të grupit kriminal

Më: 27 tetor 2021 Në ora: 15:33
Foto ilustrim

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur sot aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë - Departamentin Special, kundër tetë të pandehurve F.K., F.K., T.B., S.M., S.M., H.M., B.H dhe I.K.

Të pandehurit akuzohen për veprat penale pjesëmarrja ose organizimi i grupit kriminal të organizuar dhe kontrabandimi me migrant.

Ndërsa, i pandehuri I.K. akuzohet edhe për veprën penale mbajtja në pronësi.

Kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat