​Arrestohet një person për rrahje në Ferizaj

Kronikë e zezë

​Arrestohet një person për rrahje në Ferizaj

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 19:47
Foto ilustrim

Policia e Kosovës në Ferizaj ka arrestuar sot një person me inicialet L.B., i moshës 30-vjeç, nën dyshimin se më datën 26.10.2021, rreth orës 22:30, ka rrahur një person duke i shkaktuar lëndime të rënda trupore.

Në lidhje me këtë, policia ka marrë veprimet e duhura dhe menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe nga hetimet e para është mësuar se për shkak të një mosmarrëveshje një person i ka shkaktuar personit tjetër lëndime të rënda trupore me një mjet të fort dhe i dyshuari kishte ikur në drejtim të panjohur.

Ndërkaq, i lënduari ishte dërguar për ndihmën e parë mjekësore në Qendrën Emergjente në Ferizaj, për t’u transportuar më pastaj për tretman të mëtutjeshëm mjekësor në Qendrën Klinike Universitare në Prishtinë (QKUK), ku po vazhdon të trajtohet.

I dyshuari, pas intervistimit nga policia, me vendim të Prokurorit të Prokurorisë Themelore në Ferizaj, është dërguar në mbajtje për 48 orë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat