E theri me thikë një të mitur në Prishtinë, Prokurori e liron të dyshuarin

Kronikë e zezë

E theri me thikë një të mitur në Prishtinë, Prokurori e liron të dyshuarin

Më: 5 nëntor 2021 Në ora: 10:29
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka njoftuar se një i mitur ka kërkuar ndihmë në QKUK pasi kishte lëndime nga thika.

Sipas policisë, i dyshuari është identifikuar dhe me urdhër të prokurorit ai është liruar në procedurë të rregullt.

Rr. Mustafë Veselaj, Prishtinë, 04.11.2021 – 11:15. Është raportuar se një mashkull kosovar  i mitur, ishte lajmëruar në QKUK për tretman mjekësor pasi kishte lëndime nga thika. Njësiti policor ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka kuptuar se viktima ishte goditur me thikë nga një i dyshuar mashkull kosovar.

 I dyshuari është arrestuar dhe i është gjetur thika e përdorur në rast dhe një elektroshok. Me urdhër të prokurorit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftimin e policisë. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat