I dashuri e shantazhon dhe i shkakton lëndime me mjet të mprehtë në trup

Kronikë e zezë

I dashuri e shantazhon dhe i shkakton lëndime me mjet të mprehtë në trup

Më: 8 nëntor 2021 Në ora: 10:08
Ilustrim

Policia në Pejë ka arrestuar një person i cili ka shantazhuar të dashurën.

Rastyi ka ndodhur mesditën e së dielës, ka bërë të ditur policia në raportin 24 orësh.

Sipas viktimës, i dyshuari i ka shkaktuar lëndime në disa pjesë të trupit, me mjet të mprejtë. Për këtë, viktima është dërguar në ekzaminim mjekësor.

Nga i dyshuari është sekuestruar një telefon mobil, për të cilin viktima ka deklaruar se është i saj.

I dyshuari është dërguar në mbajtje për 48 orë.

“Pejë, 07.11.2021 – 14:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar për shkak  të dyshimit se e kishte shantazhuar viktimën femër kosovare, me të cilën kishte qenë në lidhje. Sipas viktimës i dyshuari me një mjet të mprehtë , asaj  i kishte shkaktuar lëndime në disa pjesë të trupit  dhe viktima është dërguar në ekzaminim mjekësor. Nga i dyshuari është sekuestruar një telefon celular për të cilin viktima ka deklaruar se është i saj dhe nuk ja kishte kthyer i dyshuari. Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje për 48 orë”, ka njoftuar policia.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat