Arrestohet një person në Prishtinë për posedim të substancave narkotike

Kronikë e zezë

Arrestohet një person në Prishtinë për posedim të substancave narkotike

Më: 24 nëntor 2021 Në ora: 09:30
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Prishtinë për posedim të substancave narkotike.

Rasti ka ndodhur në rrugën “Ukshin Hoti”, në Prishtinë, të martën rreth orës 18:30.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që gjatë kontrollit në trupin e tij janë gjetur dhe sekuestruar 8 qese te vogla me substancë të dyshuar narkotike të llojit marihuanë me peshë 6.9 gram. Më pas me urdhëresë të gjykatës është bërë bastisja e shtëpie së të dyshuarit ku janë gjetur dhe sekuestruar: 21 qese të vogla me substancë të dyshuar narkotike të llojit marihuanë me peshë 26 gram dhe një peshore digjitale”, thuhet në raport.

I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat