​Keqpërdorë identitetin e dikujt tjetër, tërheq shumë të madhe parash nga banka

Kronikë e zezë

​Keqpërdorë identitetin e dikujt tjetër, tërheq shumë të madhe parash nga banka

Më: 24 nëntor 2021 Në ora: 09:36
Ilustrim

​Keqpërdorë identitetin e dikujt tjetër, tërheq shumë të madhe parash nga banka.

Një menaxher i një banke në Ferizaj ka raportuar të martën se një person pasi kishte prezantuar disa dokumente origjinale.

Duke keqpërdorur identitetin e një klienti të bankës, ka arritur që nga llogaria e tij të tërheq një shumë të madhe parash.

Në një komunikatë për media të Policisë së Kosovës për rajonin e Ferizajt bëhet e ditur se njësitet policore janë duke hetuar rastin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat