Keqpërdor identitetin e një klienti të bankës në Ferizaj, tërheq një shumë të madhe parash

Kronikë e zezë

Keqpërdor identitetin e një klienti të bankës në Ferizaj, tërheq një shumë të madhe parash

Më: 24 nëntor 2021 Në ora: 09:48
Foto ilustrim

Policia e Kosovës po heton një rast në Ferizaj ku një menaxher i një banke ka njoftuar se një person i dyshuar, pasi kishte prezantuar disa dokumente origjinale, duke keqpërdorur identitetin e një klienti të bankës ka arritur që nga llogaria e tij të tërheq një shumë të madhe parash.

Rasti ka ndodhur në Ferizaj, më 17 nëntor.

“Ankuesi mashkull kosovar-menaxher i bankës, më 23.11.2021 ka raportuar se një person i dyshuar, pasi kishte prezantuar disa dokumente origjinale, duke keqpërdorur identitetin e një klienti të bankës ka arritur që nga llogaria e tij të tërheq një shumë të madhe parash”, thuhet në raport.

Njësitet policore janë duke hetuar rastin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat