Gjendet pa shenja jete një grua në Prizren

Kronikë e zezë

Gjendet pa shenja jete një grua në Prizren

Më: 25 nëntor 2021 Në ora: 20:27
Ilustrim

Një grua është gjetur pa shenja jete në një shtëpi në rrugën “Nysret Seharsoy”, në Prizren pasditen e sotme.

Kështu ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj.

Sipas policisë 68 vjeçarja më shumë se 15 vite ka qenë duke banuar e vetme pa asnjë anëtarë të familjes.

“Rruga:”Nysret Seharsoy”-Prizren Me date 25.11.2021 rreth orës 14:50 min kemi mare informate nga se ne rrugën e lartcekur është gjetur një trup i pajetë me një shtëpi. Lidhur me rastin Sektori i hetimeve Rajonale Prizren ka dale ne vend ngjarjes dhe ne koordinim me Prokurorin kujdestare është vendosur qe trupi pajetë i viktimës te dërgohet për obduksion ne I.M.Ligjore Prishtine. Në vend të ngjarjes ka dalë ekipi i mjekësisë ligjore ku e kane bere tërheqjen e trupit pajete.

Sipas informatave te mbledhura ne teren është kuptuar se e njëjta një kohe me gjate me shume se 15 vite ka qene duke banuar e vetme pa asnjë anëtarë te familjes. Me këtë rast është duke punuar Njësiti i Hetimeve Rajonale”, tha Osmanollaj .

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat