Arrestohet një person për vjedhje në Vushtrri

Kronikë e zezë

Arrestohet një person për vjedhje në Vushtrri

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 17:46
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka arrestuar B.M. (21), shtetas kosovar, nën dyshimet se ka kryer veprën penale vjedhje e rëndë.

Sipas policisë, i dyshuari sot, rreth orës 02:40, ka hapur me forcë zyrat e Western Union në Vushtrri dhe ka vjedhur një arkë me para të metalta – 70 euro.

Patrullat e Stacionit Policor Vushtrri janë vënë në kërkim të personit, ku rreth orës 04:50, arrijnë ta ndalojnë një person të dyshuar i cili është shoqëruar në stacionin policor.

Policia ka kontrolluar lokacionin e personit të dyshuar dhe gjatë kontrollit ka gjetur pjesë të veshmbathjeve, të cilat i dyshuari i kishte pasur veshur gjatë kryerjes së veprës penale, përkatësisht një jelek në xhepin e të cilit është gjetur një qese najloni me para metalike, të cilat dyshohen se janë vjedhur në lokalin e lartcekur. Jeleku dhe paratë e metalta janë konfiskuar në cilësi të provave materiale.

I dyshuari është intervistuar nga ana e njësisë së hetimeve dhe pas procedurave të intervistimit ndaj tij është iniciuar rasti vjedhje e rëndë, ndërsa me urdhër të prokurorit ndaj tij është caktuar masa e ndalimit policor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat