Ushtroi dhunë fizike ndaj bashkëshortes, arrestohet 50 vjeçari nga Ferizaj

Kronikë e zezë

Ushtroi dhunë fizike ndaj bashkëshortes, arrestohet 50 vjeçari nga Ferizaj

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 10:09
Foto ilustrim

Policia e Kosovës në Ferizaj, mbrëmë rreth orës 21:00 ka pranuar një informacion se në rrugën “Vezir Jashari” është një rast i dhunës në familje.

“Në lidhje me këtë, policia ka marr veprimet e nevojshme dhe menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka arrestuar personin e dyshuar me inicialet N.E (M/K) i moshës 50 vjeçar, i cili kishte ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj bashkëshortes së tij, me inicialet L.N ( F/K) e moshës 44 vjeçare, duke i shkaktuar lëndime trupore.

Për këtë e njëjta ka pranuar tretman mjekësorë në Qendrën Emergjente në Ferizaj”, thuhet në njoftim.

Policia, të dyshuarin e ka shoqëruar në stacionin policor në Ferizaj dhe pas intervistimit nga Njësia e Hetimeve- Sektori i Dhunës në Familje, me vendim të Prokurorit të Prokurorisë Themelore në Ferizaj, i njëjti është dërguar në mbajtje për 48 orë, për procedura të mëtejme hetimore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat