​Arrestohet një person për grabitje në Ferizaj, në kërkim janë edhe dy të tjerë

Kronikë e zezë

​Arrestohet një person për grabitje në Ferizaj, në kërkim janë edhe dy të tjerë

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 21:28
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka arrestuar sonte në Ferizaj personin me inicialet B.H. (32), nën dyshimet për përfshirje në një grabitje.

Rasti i grabitjes kishte ndodhur më 26.11.2021, rreth orës 19:30 në rrugën “Abdiselam Ahmeti” në Ferizaj, kur tre persona kanë sulmuar G.Z. (24), duke i shkaktuar lëndime trupore si pasojë e të cilave ka pranuar ndihmë mjekësore.

Me këtë rast personat e dyshuar i kishin grabitur një telefon celular dhe ia kanë dëmtuar veturën, dhe kishin ikur në drejtim të panjohur.

Personi i arrestuar pasi është intervistuar nga policia, me vendim të Prokurorit të Prokurorisë Themelore në Ferizaj, është ndaluar për 48 orë, ndërsa në kërkim policor janë edhe dy të dyshuarit e tjerë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat