Kishte fshehur drogë te motori i veturës, arrestohet në pikën kufitare në Vërmicë 27 vjeçari nga Prishtina

Kronikë e zezë

Kishte fshehur drogë te motori i veturës, arrestohet në pikën kufitare në Vërmicë 27 vjeçari nga Prishtina

Më: 5 dhjetor 2021 Në ora: 09:17
Foto ilustrim

Policia e Kosovës mbrëmë rreth orës 21:05 në pikëkalimin kufitar në Vermicë, ka gjetur drogë e cila ishte fshehur te motori i një veture.

“Me datë 04.12.2021 rreth orës 21:05, në pikëkalimin kufitar në Vermicë, nga Shqipëria për në Kosovë ka hyrë një automjet me targa kosovare të cilin e drejtonte shtetasi kosovar me iniciale (Y. S.), viti i lindjes 1994, në Prishtinë. Pas dyshimeve të bazuara të Policisë automjeti është selektuar për kontroll në vijën dytë”, thuhet në njoftimin e policisë.

Gjatë kontrollit më të detajuar nga Policia dhe Dogana e Kosovës, në pjesën e motorit të automjetit është zbuluar një sasi rreth një kilogram (1kg) substancë e dyshuar si marihuanë e cila ishte e mbështjellur në një qese najloni.

“Lidhur me rastin është njoftuar edhe Prokuroria Themelore në Prizren dhe me vendim të Prokurorit kujdestar i dyshuari dërgohet në mbajtje për 48 orë. Rasti për hetime të mëtutjeshme adresohet tek Njësia rajonale e hetimeve të antidrogës në Prizren”, thuhet në njoftim. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat