Për një ditë dy raste të falsifikimit të parave në Prishtinë

Kronikë e zezë

Për një ditë dy raste të falsifikimit të parave në Prishtinë

Më: 7 dhjetor 2021 Në ora: 09:55
Foto ilustrim

Rasti i parë ka ndodhur mëngjesin e së hënës kur një person kishte deponuar 105 euro me valuta të ndryshme, të cilat janë konfiskuar.

Në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës bëhet e ditur se dy zyrtarë të bankave të ndryshme kanë njoftuar se kanë hasur në para që dyshohet të jenë të falsifikuara.

Po ashtu, një rast tjetër i falsifikimit të parave është lajmëruar në mesditë, kur Policia e Kosovës ka pranuar informata se është deponuar një kartëmonedhë e dyshimtë në vlerë prej 100 euro.

Të dy rastet, me vendim të prokurorit shkojnë në procedurë të rregullt. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat