Nën kërcënimin e armës vodhi para e telefon, arrestohet brenda ditës 30-vjeçari

Kronikë e zezë

Nën kërcënimin e armës vodhi para e telefon, arrestohet brenda ditës 30-vjeçari

Më: 15 janar 2022 Në ora: 21:01
Foto ilustrim

Një 30-vjeçar është arrestuar nga Policia e Kosovës pasi dyshohet për kryerjen e një grabitjeje që ka ndodhur sot në rrugën ‘Fehmi Lladrovci’ në Fushë Kosovë’.

Policia e Kosovës ka njoftuar se një personi nën kërcënimin e armës i janë grabitur një shumë parash dhe një telefon.

“Ka qenë reagimi i shpejtë, i njësiteve të Fushë Kosovës dhe Njësitit të Hetimeve të Përgjithshme të Prishtinës, që kanë mundësuar identifiikimin dhe arrestimin e personit të dyshuar, të cilit i janë gjetë dhe sekuestruar: një telefon dhe një shumë e parave”, thuhet në komunikatën e PK-së.

I dyshuari është K.K, 30-vjeçar, shtetas i Republikës së Kosovës, i cili pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat