Policia arreston Dardin e “It’s My Love”, kjo është arsyeja

Kronikë e zezë

Policia arreston Dardin e “It’s My Love”, kjo është arsyeja

Më: 16 janar 2022 Në ora: 10:57
Dardi

Policia ka arrestuar ish-konkurrentin e “It’s My Love”, pasi i njëjti kishte telefonuar policinë për një raportim të rremë për rrahje, thirrje këtë të cilën ai e xhiroi dhe e publikoi në Tik Tok.

“Policia e Kosovës, si rezultat i angazhimeve dhe hetimeve intensive ka arritur ta identifikojë dhe njëherësh ta arrestojë personin e dyshuar (D.M.), i cili ka bërë deklarim të rremë duke kontaktuar Policinë e Kosovës në numër emergjent për kinse nevojë për ndihmë policore dhe pastaj të njëjtat incizime i ka publikuar në Tik Tok, të titulluar (Dardi thirr policin). Të gjitha hetimet dhe veprimet policore janë ndërmarrë në konsultim dhe koordinim me prokurorin kompetent, ku ndaj personit të dyshuar është iniciuar rasti lajmërim apo kallëzim i rremë dhe i njëjti është dërguar në qendrën e mbajtjes për 48 orë”, thuhet në njoftimin e policisë.

Në videon e publikuar nga Dardi, dëgjohet t’i ketë thënë policisë se ndodhet në qytetin e Klinës dhe disa persona janë mbledhur për t’u rrahur në mes vete.

“Qitu te komuna e Klinës nifar Valmir bosi po ka problem me do mysafirë, po don problem thashë t’ju thirri juve, unë jam Imdardi Kurti.. Jam mysafir në Klinë, dhe dola te komuna dhe më ka dalë në pritë ky, jemi përball komunës janë rrethoku… jam i njofshëm garant ma ka inati e m’ka dalë në pritë”, i thotë në telefon Dardi policisë.

“Rrini aty tash po vijmë”, dëgjohet të ketë thënë zyrtari policor.

Ndërkaq policia njofton se rastet e tilla pengojnë punën policore dhe janë të kundërligjshme, andaj do të ndërmarrë masa të menjëhershme ndaj të gjithë personave që mund të përfshihen në raste të tilla.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat