Mbi 300 gjoba në 24 orët e fundit për mosrespektim të ligjit anti-COVID

Kronikë e zezë

Mbi 300 gjoba në 24 orët e fundit për mosrespektim të ligjit anti-COVID

Më: 17 janar 2022 Në ora: 12:11
Foto ilustrim

336 gjoba për mosrespektim të ligjit antiCOVID janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë.

Janë shqiptuar edhe 1 mijë e 167 gjoba trafiku.

Në 24 orët e fundit kanë ndodhur 16 aksidente me lëndime, ndërsa 26 me dëme materiale.

Ndryshe, gjatë kësaj periudhe janë arrestuar edhe 13 persona, ndërkaq 13 janë dërguar në mbajte.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat