Arrestohen dy persona në Vushtrri për vjedhje të pyllit

Kronikë e zezë

Arrestohen dy persona në Vushtrri për vjedhje të pyllit

Më: 19 janar 2022 Në ora: 09:13
Foto ilustrim

Policia e Kosovës në rajonin e Vushtrrisë ka realizuar dhe ekzekutuar urdhëresat e lëshuara nga gjykata.

“Dy urdhëresa e tilla janë realizuar dje me datë 18.01.2022, ku rreth orës 14:30, në Vushtrri janë ndaluar të dyshuarit Q.B., 30 vjeçar dhe E.M., 26 vjeçar, shtetas i Republikës së Kosovës, ndaj të cilëve Gjykata Themelore në Mitrovicë-Dega në Vushtrri, ju kishte lëshuar urdhëresat ED.nr.26/2021 dhe Ed.nr.63/2021, për veprën penale ,,Vjedhje e pyllit””, thuhet në njoftim.

Pas arrestimit dhe përfundimit të procedurave policore, sipas urdhëresës së gjykatës, të njëjtit janë dërguar në vuajtje të dënimit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat