Policia sekuestron në Prishtinë pajisje që prodhojnë kriptovaluta

Kronikë e zezë

Policia sekuestron në Prishtinë pajisje që prodhojnë kriptovaluta

Më: 21 janar 2022 Në ora: 16:44
Foto nga vendi i ngjarjes

Bashkë me Doganën e Kosovës, Policia e Kosovës sot ka realizuar një operacion bastisjeje, i cili ka rezultuar me gjetjen dhe sekuestrimin e një numri të madh të aparaturave për prodhimin e kriptovalutavuta.

Sipas policisë, operacioni është realizuar në një lagje të Prishtinës, ndërkohë që zyrtarë doganor kanë proceduar më tej me rastin.

Ky është një nga aksionet e shumta të kësaj natyre, të cilët policia i ka realizuar kohët e fundit.

Kjo për shkak të vendimit të Qeverisë për shpalljen e aktivitetit të prodhimit të kriptovalutave si jo legal.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat