Ia dha 60 kub drunj një kompanie private, kërkohet paraburgim për zyrtarin e Autoritetit Pyjor të Prizrenit

Kronikë e zezë

Ia dha 60 kub drunj një kompanie private, kërkohet paraburgim për zyrtarin e Autoritetit Pyjor të Prizrenit

Më: 28 janar 2022 Në ora: 11:32
Foto ilustrim

Prokuroria Themelore në Prizren ka kërkuar paraburgim për zyrtarin e Autoritetit Pyjor të Komunës së Prizrenit, me inicialet I.O.

Ai dyshohet se nuk e ka përfillur kërkesën e dikasterit ku punonte dhe 60 metër kub drunj ia ka dhënë një kompanie private.

Sipas kërkesës, i dyshuari I.O me datë 27.01.2022 në cilësinë e personit zyrtar – si përgjegjës, përkatësisht inxhinier i pylltarisë pranë Autoritetit Pyjor në kuadër të Komunës së Prizrenit vepron në kundërshtim me kërkesën e Drejtorisë së Shërbimeve Publike të kësaj komune, e cila kishte kërkuar që drunjtë e prerë në parkun e qytetit të Prizrenit, duhej të dërgoheshin në hapësirat e Shërbimit të Pylltarisë, por i njëjti nuk e përfill kërkesën në fjalë me ç’rast vëllimin prej 60 metër kub të drunjve ia jep një kompanie private.” thuhet në njoftimin e prokurorisë.

Tutje, bëhet e ditur se duke vepruar në këtë mënyrë, i njëjti dyshohet të jetë përfshirë në kryerjen e veprës penale “Keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat