Katër raste të dhunës në familje për 24 orë

Kronikë e zezë

Katër raste të dhunës në familje për 24 orë

Më: 28 prill 2022 Në ora: 09:29
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka raportuar se për 24 orë kanë ndodhur katër raste të dhunës në familje.

Sipas Policisë, rastet e dhunës kanë ndodhur në Prishtinë, Deçan, Gjakovë dhe Malishevë.

Prishtinë 27.04.2022-07:15. Është arrestuar i dyshuari mashkull  kosovar pasi i njëjti ka ushtruar dhunë psikike ndaj viktimës femër kosovare me të cilën është në lidhje bashkëjetese. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Deçan 27.04.2022-15:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull  kosovar pasi i njëjti ka ushtruar dhunë psikike ndaj dy  prindërve të tij. I dyshuari vuan nga një sëmundje psikike dhe i njëjti me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Gjakovë, 27.04.2022-17:34. Është arrestuar i dyshuari mashkull  kosovar pasi i njëjti ka ushtruar dhunë psikike ndaj bashkëshortes se tij viktimës femër kosovar. I dyshuari vuan nga një sëmundje psikike dhe i njëjti me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Malishevë, 27.04.2022-18:36. Është arrestuar i dyshuari mashkull  kosovar pasi i njëjti ka ushtruar dhunë ndaj nënës se tij viktimës femër kosovar. Me vendim të prokurorit pas intervistimit i dyshuari është dërguar në mbajtje. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat