Prishtinë, rrahje në një ndeshje të basketbollit

Kronikë e zezë

Prishtinë, rrahje në një ndeshje të basketbollit

Më: 15 maj 2022 Në ora: 09:18
Foto ilustrim

Një person ka pësuar lëndime të rënda trupore pasi është përfshirë në një rrahje mes disa personave gjatë zhvillimit të një ndjeshje të basketbollit në Prishtinë.

Viktima ka pranuar trajtim mjekësor, ndërsa rasti është duke u hetuar.

Njoftimi i plotë i policisë: 

LËNDIM I RËNDË TRUPOR/Prishtinë 14.05.2022 – 20:05. Raportohet se gjatë zhvillimit të një ndeshje basketbollistike, disa simpatizantë janë përfshirë në rrahje me ç’rast njëri nga ta, viktima mashkull kosovar kishte pësuar lëndime të rënda trupore. Viktimës iu është ofruar trajtim mjekësor. Lidhur me rastin është konsultuar prokurori i shtetit, rasti vazhdon të hetohet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat