Vdes 17 vjeçari nga Komorani – flet mjeku kujdestar, jep detaje

Kronikë e zezë

Vdes 17 vjeçari nga Komorani – flet mjeku kujdestar, jep detaje

Më: 15 maj 2022 Në ora: 22:09 Përditësuar në ora: 23:23 më 15.05.2022
Argjend Mena

Ky është 17 vjeçari që humbi jetën sot në Divlakë të Lipjanit

Argjend Mena është 17 vjeçari i cili humbi jetën sot në fshatin Divlakë të Lipjanit.

Këtë e ka konfimruar edhe mjeku kujdestar në Dr. Feriz Bytyqi i cili tha se viktimës nuk i është vërejtur ndonjë shenjë dhune.

Dhe se për të konfirmuar se si ka ardhur deri te vdekja është duke u marrë Instituti i Mjekësisë Ligjore.

Mjeku kujdestar reagon pas vdekjes së 17 vjeçarit në Komoran

Një 17 vjeçar ka vdekur sot, ndërsa i njëjti raportohet të jetë dërguar pa shenja jete në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Komoran.

E pas kësaj ngjarje ka reaguar mjeku kujdestar në këtë QKMF, Dr.Feriz Bytyqi.

Ai tha se vdekja e të riut ishte dhimbje e përgjegjësi edhe për stafin shëndetësor.

Doktor Bytyqi theksoi se kanë bërë të pamundurën, por se nuk arritën ta shpëtonin atë.

Ndarja nga jeta në moshën 17 vjeçare e të riut nga Lipjani Argjend Mena, jo vetëm që ishtë një goditje e rëndë për familjen e të dashurit e tij, por ishte edhe një dhimbje dhe përgjegjësi edhe për ne si staf shëndetësor. Ku përkundër masave tona mjekësore për të bërë të pamundurën të mundur, shpirti i i tij u ngjit lartë për tek Poseduesi e Krijuesi Absolut, Atij i qofshim falë. Zoti të mëshiroftë ty o engjull, e të pafshim një ditë duke u kënaqur atje lartë në Parajsë tek Zoti yt”, ka shkruar ai.

Ndryshe sipas raportimeve të para, i riu humbi jetën në fshatin Divlakë të Komunës së Lipjanit, derisa ishte duke qëndruar për vizitë te dajtë.

Vdes një 17 vjeçar nga Komorani

Një i ri ka humur jetën në fshatin Divlakë të Lipjanit, të dielën, derisa ishte duke qëndruar për vizitë te dajtë e tij.

Viktima, i cili thuhet se ishte diku rreth 17 vjeç, është dërguar pa shenja jete në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Komoran rreth orës 14 e 40.

Ku edhe mjeku kujdestar ka konfirmuar vdekjen e tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat