Sulmon policët, arrestohet 20-vjeçari në Suharekë

Kronikë e zezë

Sulmon policët, arrestohet 20-vjeçari në Suharekë

Më: 28 maj 2022 Në ora: 06:40
Foto ilustrim

Njësiti patrullues i Stacionit Policor në Suharekë, gjatë shqiptimit të një tikete ndaj një kundërvajtësi në trafik, në shenjë pakënaqësie me vendimet e zyrtareve policor, ky i fundit ka filluar t’i fyejë dhe kanosë me fjalë zyrtarët policorë.

Zyrtarët policorë e kanë shoqëruar në stacion policor në Suharekë të dyshuarin A.Z, i datëlindjes 2002, për sjelljet e tij të pahijshme.

I dyshuari me të njëjtat sjellje ka vepruar edhe në stacionin policor, duke i goditur zyrtarët policor, e duke tentuar të ikë nga stacioni policor.

“Në përpjekje për të ikur nga stacioni policor i ka sulmuar dy zyrtarët policor, ku i dyshuari e ka godit në qafë duke e kap për fyti edhe duke ia shqyer uniformen, kurse zyrtarin tjetër e godet me shkelm në gjunjë edhe në bark duke iu shkaktuar lëndime trupore. I dyshuari është intervistuar në pranin e avokatit mbrojtës, në lidhje me rastin, është informuar prokurorit i shtetit dhe urdhër të prokurorit i dyshuari ndalohet në mbajtje për 48 orë”, thuhet në njoftim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat