Konfiskohen rreth 100 kg produkte të mishit në Klinë

Kronikë e zezë

Konfiskohen rreth 100 kg produkte të mishit në Klinë

Më: 22 qershor 2022 Në ora: 11:11
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka raportuar për një rast të “Prodhimit, vënies në qarkullim të artikujve të dëmshëm ushqimor” në Klinë.

Është arrestuar një person i dyshimtë, pasi që gjatë kontrollit të automjetit të tij janë gjetur duke u transportuar produkte të ndryshme të mishit, 96 kilogramë pa plotësuar kushtet minimale për transport.

Inspektorët e AUVK-it, kanë bërë asgjësimin e produkteve.

Me vendim të prokurorit, rasti shkon në procedurë të rregullt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat