Arrestohet 31 vjeçari në Ferizaj, rrahu gruan 33 vjeçare

Kronikë e zezë

Arrestohet 31 vjeçari në Ferizaj, rrahu gruan 33 vjeçare

Më: 4 korrik 2022 Në ora: 08:51
Foto ilustrim

Një person është arrestuar në Ferizaj për dhunë në familje.

Policia bën me dije se mbrëmë rreth orës 21:00 ka pranuar një informacion se në magjistralen Ferizaj-Prishtinë është një rast i dhunës në familje.

Në lidhje me këtë, policia i ka marr veprimet e nevojshme dhe menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka arrestuar personin e dyshuar me inicialet L.M (M/K) i moshës 31 vjeçar, i cili shkak i një mosmarrëveshje kishte ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij me inicialet XH.M ( F/K) e moshës 33 vjeçare .

Policia , të dyshuarin e ka shoqëruar në stacionin policor në Ferizaj dhe pas intervistimit nga policët hetues, me vendim të Prokurorit të Prokurorisë Themelore në Ferizaj, i njëjti është dërguar në mbajtje për 48 orë , për procedura të mëtejme hetimore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat