​Arrestohet një person i kërkuar në Ferizaj

Kronikë e zezë

​Arrestohet një person i kërkuar në Ferizaj

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 09:40
Foto ilustrim

 

Është arrestuar një person në Ferizaj, i cili ishte i kërkuar nga policia.

I arrestuari është 25 vjeçari G.H, i cili është i dyshuar për sulm, përcjell Klankosova.tv.

“Ai ishte i kërkuar në bazë të urdhëresës së Gjykatës Themelore në Ferizaj , për veprën penale ‘’Sulmi’’, me dënim burgimi prej dhjetë (10)  ditëve, i cili më pas është shoqëruar në stacionin policor në Ferizaj dhe pas kompletimit të dokumentacionit është dërguar në vuajtje të dënimit”.

“Policia Rajonale e Ferizajt , do të vazhdojë me realizimin e urdhëresave të gjykatës ndaj personave që ende nuk iu kanë përgjigjur thirrjes së gjykatës”, thuhet në njoftimin e policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat