​Ngriten 50 aktakuza vetëm për 24 orë

Kronikë e zezë

​Ngriten 50 aktakuza vetëm për 24 orë

Më: 8 gusht 2022 Në ora: 14:07
Foto ilustrim

Në raportin 24 orësh Prokurori i Shtetit njofton se janë ngritur 50 aktakuza kundër 54 personave, për vepra të ndryshme penale.

Po ashtu, me urdhër të Prokurorit të Shtetit, janë ndaluar 17 persona.

“Prishtinë, 6 gusht 2022 – Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se, nga prokuroritë themelore janë ngritur pesëdhjetë (50) aktakuza kundër pesëdhjetekatër (54) personave, për vepra të ndryshme penale. Po ashtu, me urdhër të Prokurorit të Shtetit, janë ndaluar shtatëmbëdhjetë (17) persona, si dhe janë ushtruar shtatë (7) kërkesa për caktim të paraburgimit ndaj njëmbëdhjetë (11) personave, të dyshuar se kanë kryer vepra të ndryshme penale”, thuhet në njoftimin e prokurorisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat