Vodhi një trotinet elektrik, arrestohet i dyshuari në Pejë

Kronikë e zezë

Vodhi një trotinet elektrik, arrestohet i dyshuari në Pejë

Më: 15 gusht 2022 Në ora: 10:35
Foto ilustrim

Policia ka arrestuar njё person tё dyshuar nё Pejё, ku edhe e ka konfiskuar edhe trotinetin elektrik tё vjedhur.

“Me datё 14.08.2022, nё vazhdën e hetimeve nga hetuesit e Stacionit Policor nё Pejё, ёshtё arrestuar i dyshuari i tretё i rastit “vjedhje e rёndё”, gjithashtu ёshtё sekuestruar edhe njё trotinet, tё cilin pas proceduarve ligjore do t’i kthehet pronarit legjitim” thuhet nё njoftimin e policisё.

Mes tjerash, policia ka apeluar tek tё gjithë qytetarët qё pas çdo blerje tё sendeve me vlerë, t’i regjistrojnë numrat serik tё tyre, pasi qё edhe ne e kemi mё tё lehtë ti identifikojmë ato nëse humbin apo vjedhen.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat