Arrestohet një person për armëmbajtje pa leje

Kronikë e zezë

Arrestohet një person për armëmbajtje pa leje

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 08:36
Foto ilustrim

Me datë 15.08.2022, rreth orës 15:00 , Stacioni Policor Suharekë nga një ankuese (femër) ka marr informacion se një i dyshuar është nis i armatosur në drejtim të ambulantes së fshatit në fshatin Studencan të Suharekës, për të sulmuar vëllain e saj.

Polica ka reaguar menjëherë dhe e ka lokalizuar të dyshuarin.

Gjatë bastisje së automjeti, në bagazh është gjet një pushkë gjysmë automatikë , ndërsa në gjepat e tij janë gjet katër fishek.

Pasi që është informuar prokurori me urdhër të tij, të njëjtit i është bastisë edhe shtëpia.

Në shtëpi i janë gjet 13 fishke dhe 8 krehër të fishekëve.

Arma, municioni dhe provat tjera janë sekuestruar , i dyshimti me urdhër të prokurori është dërguar në mbajtje për 48 orë. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat