Arrestohet gjilanasi për përdorim të substancave narkotike

Kronikë e zezë

Arrestohet gjilanasi për përdorim të substancave narkotike

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 09:36
Foto ilustrim

Drejtoria Rajonale e Policisë Gjilan, Njësiti për Reagim të Shpejtë me datën 16.08.2022 gjatë një kontrolli rutinor ka ndaluar personin dyshuar Shqiptar Kosovar O.B. (1988) tek i cili janë gjetur tri qese të mbushura me substancë të dyshuar narkotike e llojit Marihuan në sasi prej 1.9 gram.

Substanca e dyshuar narkotike është konfiskuar nga i dyshuari për procedim të mëtejmë ligjor.

I dyshuari është arrestuar dhe intervistuar në prani të avokatit mbrojtës.

Në lidhje me rastin është njoftuar Prokurori i Shtetit i cili ka urdhëruar që rasti me Kallëzim Penal ,, Posedimi i paautorizuar i substancave narkotike, psikotrope dhe analoge’’ të procedohet për ne Prokurorinë Themelore Gjilan, ndërsa i dyshuari të lirohet në procedurë të rregullt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat