Dalin pamjet/ Brenda magazinës ku u gjet arsenali i armëve e municioneve, policia çau murin për "thesarin"

Kronikë e zezë

Dalin pamjet/ Brenda magazinës ku u gjet arsenali i armëve e municioneve, policia çau murin për "thesarin"

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 20:36
Pamje nga vendi i ngjarjes

Në këtë objekt në ndërtim në Yrshek policia e Tiranës zbuloi këtë pasdite, 18 gusht një arsenal armësh.

Operacioni policor i koduar “Arsenali” sekuestroi arsenal armësh, municion luftarak, granata, 3 automjete, njëri prej tyre i blinduar, 3 motomjete pa targa, një Jet ski, targa të ndryshme shqiptare dhe të huaja, 2 fenelina policie dhe 1 paruke.

Në pranga ra 62-vjeçari Kujtim Çaushi që i mbante në garazh, ndërsa në kërkim djali i tij Erlindi.

"Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 6, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, se në Kodër-Mëzes, në një magazinë, një shtetas mbante armë zjarri të llojeve të ndryshme, kanë organizuar dhe finalizuar me sukses operacionin policor të koduar "Arsenali”. Në kuadër të këtij operacioni u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit:- K. Ç., 62 vjeç, për veprën penale "Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpëethyese dhe i municionit".Gjithashtu, u shpall në kërkim djali i tij, shtetasi E. Ç., 35 vjeç" njoftoi policia.

Gjatë kontrollit të ushtruar në garazhin 62-vjeçarit, në Kodër-Mëzes, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale, 1 automatik, 1 snajper me dylbi, 2 mitralozë, 2 silenciatorë, 2 granata hedhesë të lehta kundratank, 9 granata të tjera të llojeve të ndryshme, sasi e konsiderueshme municioni luftarak,3 automjete, njëri prej tyre i blinduar, 3 motomjete pa targa, 1 mjet lundrues “Jet ski”, 4 palë targa automjetesh shqiptare dhe të huaja, 2 fenelina policie dhe 1 paruke.

Po punohet për kapjen e shtetasit E. Ç., si dhe për identifkimin dhe kapjen e personave të tjerë të implikuar në këtë veprimtari kriminale.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat