Pamje nga aksidenti tragjik në autostradën “Ibrahim Rugova”, ku vdiq një person

Kronikë e zezë

Pamje nga aksidenti tragjik në autostradën “Ibrahim Rugova”, ku vdiq një person

Më: 19 gusht 2022 Në ora: 18:50
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një person ka vdekur dhe katër të tjerë janë lënduar rëndë në një vetëaksident në autostradën “Ibrahim Rugova”.

Ky aksident ka ndodhur në kilometrin e 56-të të autostradës, konkretisht në drejtimin Vermicë-Gjurgjicë.

Sipas fotografisë, shihet që aksidenti ka qenë i rëndë, dhe makina ka përfunduar poshtë rrugës.

“Sot, më 19.08.2022, rreth orës 13:30, në autostradë drejtimi Vërmicë-Gjurgjicë (kilometri i 56-të), ka ndodhur një aksident trafiku. Në aksident është përfshirë vetëm një veturë (vet-aksident). Si pasojë e aksidentit një person ka humbur jetën dhe katër të tjerë kanë pësuar lëndime. Policia dhe ekipe tjera kanë dalë në vend-ngjarje”, ka thënë zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Bajram Krasniqi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat