​Kërkohej për posedim të narkotikëve, arrestohet në Ferizaj

Kronikë e zezë

​Kërkohej për posedim të narkotikëve, arrestohet në Ferizaj

Më: 26 shtator 2022 Në ora: 12:32
Foto ilustrim

Policët e Njësisë së Komunikacionit Rrugor në Ferizaj, sot kanë ndaluar e më pas kanë arrestuar personin e kërkuar me inicialet S.G, i moshës 46 vjeçar.

Sipas Policisë, ai është ndaluar në fshatin Sojevë të Ferizajt dhe ishte i kërkuar në bazë të urdhëresës së Gjykatës Themelore në Ferizaj për veprën penale ‘’ ’Posedim i paautorizuar i narkotikeve, substancave psikotrope dhe analoge’’ me dënim burgimi prej katër vite e njëqindë ditëve.

Pas kompletimit të dokumentacionit, i njëjti është dërguar në vuajtje të dënimit. Policia Rajonale e Ferizajt, do të vazhdojë me realizimin e urdhëresave të gjykatës ndaj personave që ende nuk i janë përgjigjur thirrjes së gjykatës”, thuhet në njoftim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat