Skënderaj, lëndohet një person në një vendë punishte

Kronikë e zezë

Skënderaj, lëndohet një person në një vendë punishte

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 10:00
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së djeshme një person në Skënderaj ka pësuar lëndime përderisa ishte duke punuar në një vendë punishte.

Viktima ka pranuar tretman mjekësor ne spitalin rajonal të Mitrovicës dhe më pas është liruar ne shtëpi.

Në vendin e ngjarjes kanë dalur njësitë relevante policore dhe inspektoret e punës te cilët  përkohësisht kanë ndërpre punimet derisa te evitohet rreziku ne ambientet e punës.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar që rasti të procedohet në procedurë te rregullt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat