Arrestohet në Shtime 21-vjeçari i kërkuar nga Gjykata, dërgohet në vuajtje të dënimit

Kronikë e zezë

Arrestohet në Shtime 21-vjeçari i kërkuar nga Gjykata, dërgohet në vuajtje të dënimit

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 14:29
Foto ilustrim

Policia e Kosovës vazhdimisht në kuadër të veprimeve hetimore arrin që të arrestojë persona të dënuar për vepra të ndryshme penale, e që i ikin drejtësisë.

Një rast i tillë ka ndodhur dje në Shtime, ku është arrestuar një i cili po kërkohej me urdhëresë të Gjykatës Themelore në Ferizaj, pasi ishte i dënuar me burgim.

Media raporton se pas arrestimit, 21-vjeçari është dërguar në vuajtje të dënimit në Qendrën Korrektuese në Dubravë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat