Ishte raportuar si e zhdukur gjendet gruaja nga Prizreni: U largua nga bashkëshorti për të bashkëjetuar, me një tjetër

Kronikë e zezë

Ishte raportuar si e zhdukur gjendet gruaja nga Prizreni: U largua nga bashkëshorti për të bashkëjetuar, me një tjetër

Më: 26 nëntor 2022 Në ora: 17:48
Dorentina Gashi – Spahiu

Sot rreth orës 12:00, është arritur që të kontaktohet viktima e rastit Dorentina (Vllaznim) Gashi – Spahiu, e lindur më 08.04.1997, e cila ka qënë e raportuar nga familjarët e saj si “Person i Zhdukur “ qe nga data 09.11.2022.

Dorentina Gashi – Spahiu, është hasur e shoqëruar nga një person i gjinisë mashkullore me të cilin bashkëjeton që nga data e largimit të saj nga shtëpia e bashkëshortit.

“E njëjta është intervistuar nga ana e hetueseve policorë prej ku mësohet se ajo te gjitha veprimet i ka bere me vetdëshirë, nuk eshtë kanosur e as detyruar nga askush” thuhet në njoftimin e policisë.

Lidhur me rastin njoftohet edhe punëtori i Qendrës për Pune Sociale, i cili kontakton me Dorentina Gashi – Spahiun lidhur me faktin se ajo me datë 09.11.2022, në momentin e largimit të saj nga shtëpia e bashkëshortit, e len te braktisur fëmijën (vajzën) e saj njëvjeçare.

“Të gjitha veprimet e ndërmarra lidhur me rastin janë bërë në koordinim me Prokurorin e Shtetit” thuhet tutje në njoftim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat