Prishtinasi sulmon policin gjatë momentit kur po e arrestonin

Kronikë e zezë

Prishtinasi sulmon policin gjatë momentit kur po e arrestonin

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 08:56
Foto ilustrim

Një i dyshuar ka sulmuar një zyrtar policor, në tentim për t’i rezistuar arrestimit.

Ngjarja ka noddhur dje në mesditë, në Central Park në Prishtinë.

Policia njofton se i dyshuari në fjalë, nuk kishte përfillur urdhrat e zyrtarëve policorë, teksa gjatë arrestimit e ka bërë edhe sulmin ndaj njërit prej tyre.

Njoftimi i policisë:

SULM NDAJ PERSONIT ZYRTAR

Central Park, Prishtinë 26.11.2022 – 12:00. Njësitet policore kanë shoqëruar të dyshuarin mashkull kosovar, pasi që i njëjti nuk ka përfillur urdhrat e zyrtarëve policorë. Gjatë ballafaqimit, i dyshuari ka rezistuar (për t’u futur në veturë) dhe ka sulmuar njërin nga zyrtarët policor, i cili ka pësuar lëndime të lehta. Në konsultim me prokurorin, i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat