Zjarr në një banesë në Fushë Kosovë, lëndohet një person

Kronikë e zezë

Zjarr në një banesë në Fushë Kosovë, lëndohet një person

Më: 3 dhjetor 2022 Në ora: 09:02
Ilustrim

Një person është lënduar dje në rrugën “Pajazit Islami” në Fushë Kosovë, si pasojë e një zjarri që ka përfshirë një banesë.

Policia ka informuar se i lënduari me autoambulancë është dërguar në QKUK për trajtim mjekësor.

“Është raportuar se për shkak të defektit të rrymës është përfshirë nga zjarri një banesë. Njësit relevante policore, eksperti i zjarreve, emergjenca si dhe zjarrfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes të cilët kanë arrite të lokalizojnë zjarrin.”, ka informuar Policia përmes raportit 24 orësh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat