Arrestohen i dyshuari për armëmbajtje pa leje në Kamenicë

Kronikë e zezë

Arrestohen i dyshuari për armëmbajtje pa leje në Kamenicë

Më: 3 dhjetor 2022 Në ora: 22:43
Foto ilustrim

Policia e Gjilanit gjatë patrullimit këtë të shtunë ka ndaluar V.Q, i cili kishte filluar tejkalimin në vijë të plotë dhe pas ndaljes së veturës dhe kontrollimit të dokumentacionit tek i njëjti është gjetur një armë-revole e llojit ZORAKI-M-906-T si dhe pesë fishek të kalibrit 7.65 mm të cilën i dyshuari e kishte pasur në brezë.

Siç bën të ditur policia arma dhe fishekët janë konfiskuar.

Në lidhje me rastin është njoftuar Prokurori i Shtetit i cili ka urdhëruar që ndaj të dyshuarit të ngritet kallëzim penal për veprën penale “Mbajtja në pronësi ,kontroll ose posedim të pa autorizuar të armeve” teksa rasti i kompletuar do të dërgohet në Prokurorinë Themelore Gjilan.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat