Gruaja në Kaçanik kërcënohet nga ish kunati dhe ish burri, njëri arrestohet tjetri ende në kërkim

Kronikë e zezë

Gruaja në Kaçanik kërcënohet nga ish kunati dhe ish burri, njëri arrestohet tjetri ende në kërkim

Më: 4 dhjetor 2022 Në ora: 09:43
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person i moshës 32-vjeçare në Kaçanik, pasi dyshohet se e ka kërcënuar ish-bashkëshorten e vëllait të tij, derisa edhe vëllai i tij është në kërkim policor për “Kanosje”.

“Në lidhje me këtë policët hetues, menjëherë i kanë marrë veprimet e nevojshme, kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe ka arrestuar personin me inicialet B.D (M/K) i moshës 32 vjeçar, i cili kishte kanosur ish bashkëshorten e vëllaut të tij A.L ( F/K) e moshës 24 vjeçare, ndërsa në kërkim policor , poashtu për kanosje mbetet i dyshuari tjetër, ish bashkëshorti i saj, B.D (M/K) i moshës 24 vjeçar”, thuhet në komunikatë.

I dyshuari, B.D. është dërguar në mbajtje.

Komunikata e plotë:

Arrestohet një person për kanosje në Kaçanik

Mbrëmē, rreth orës 21:30  policia e stacionit në Kaçanik ka pranuar një informacion se në fshatin Glloboçicë të Kaçanikut është një rast i kanosjes.

Në lidhje me këtë policët hetues, menjëherë i kanë marrë veprimet e nevojshme, kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe ka arrestuar personin me inicialet B.D (M/K) i moshës 32 vjeçar, i cili kishte kanosur ish bashkëshorten e vëllaut të tij A.L ( F/K) e moshës 24 vjeçare, ndërsa në kërkim policor , poashtu për kanosje mbetet i dyshuari tjetër, ish bashkëshorti i saj, B.D (M/K) i moshës 24 vjeçar.

Policia të dyshuarin e parë e ka shoqëruar në stacionin e policisë në Kaçanik dhe me vendim të Prokurorit kujdestar nga Prokuroria Themelore në Ferizaj, është dërguar në mbajtje për 48 orë, për procedura të mëtejme hetimore, ndërsa rasti është cilësuar ”  Kanosje”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat