Hyri i armatosur në një shtëpi në Istog, policia e kap hajnin

Kronikë e zezë

Hyri i armatosur në një shtëpi në Istog, policia e kap hajnin

Më: 7 dhjetor 2022 Në ora: 09:48
Ilustrim

Gjatë ditës së djeshme në Stacionin Policor në Istog, ёshtё raportuar se nё fshtin Dubovё e Vogёl- Istog, ka ndodhur njё rast vjedhje.

Policia ka kontaktuar me dëshmitarin i cili deklaron se nё shtёpinё e viktimёs ka parё dy persona tё armatosur dhe tё maskuar nё katin e dytё tё shtёpisё.

Tё dyshuarit duke përdorur forcёn kanё hapur derën dhe janё futur nё katin e dytё tё shtёpisё.

“Policia gjatё hetimit ka hasur nё njё veturё tё braktisur me targa vendore e cila pas verifikimeve tё bёra rezulton se ёshtё pronё e njё “Rent a Car”, tё cilёn e kishte marrё me qira i dyshuari”, njofton policia.

Pas një pune intensive nga zyrtaret Policor tё Stacionit Policor nё Istog, ёshtё arritur tё identifikohet dhe arrestohet i dyshuari: B.H., i lindur me 1990.                

Pas intervistimit me vendim tё Prokurorit tё shtetit i dyshuari ёshtё dёrguar nё mbajtje pёr 48- orё. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat